Miejskie zawody strzeleckie dla młodzieży z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

W dniu 8 listopada 2019r., na strzelnicy LOK w Brzozowie odbyły się miejskie zawody strzeleckie dla młodzieży z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku oraz Sanockie Stowarzyszenie Strzeleckie „SAGITTARIUS”.

W ten sposób młodzież uczciła 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W zawodach wzięły udział dzieci i młodzież z SP1 w Sanoku, SP2 w Sanoku SP1 w Lesku oraz klasy mundurowe ZS nr 2 w Sanoku. Uczniowie ze szkoły podstawowej trenują strzelectwo sportowe podczas zajęć koła strzeleckiego SP1 w Sanoku, które prowadzi Paweł Stefański, a uczniowie ZS2 w ramach lekcji w szkole. Ogółem startowało 26 zawodników: czterech z klas V, ośmiu z klas VI-VIII i czternastu z Technikum.

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: karabin sportowy otwarte przyrządy celownicze leżąc, 50m, karabin sportowy S&W (typu AR15) stojąc, 25m, pistolet Glock 10m.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Bartosz Gembalik z klasy VI SP nr 1 w Sanoku zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Kordian Bednarek z klasy I ZS nr 2 w Sanoku. Trzeci był Jan Dąbrowski z klasy VI SP nr 1 w Sanoku.

Uczniowie klas V startowali w odrębnej klasyfikacji indywidualnej i tu Pierwsze miejsce zajął Gabriel Tylka, drugi był Patryk Pałys, trzeci Michał Wiejowski.

Drużynowo najlepsi byli uczniowie z SP nr 1 w Sanoku, drugie miejsce ZS2 klasa IICM/TO, a trzecie ZS2 klasa I TO/CM.

Organizatorem zawodów z ramienia SP1 w Sanoku oraz Stowarzyszenia „SAGITTARIUS” był Paweł Stefański. Zawody sędziowali sędziowie i instruktorzy Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego Edward Świątek, Bartłomiej Hydzik oraz Bartosz Jachimowski.

Podziękowania należą się dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku Pani Marii Korżyk, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Pani Jowicie Nazarkiewicz, Lidzie Obrony Kraju za bezpłatne udostępnienie strzelnicy na zawody, opiekunom grup, sędziom, sponsorom indywidualnym za dofinansowanie zawodów, a także Urzędowi Miasta Sanoka i Starostwu Powiatowemu w Sanoku. Bez wsparcia i pomocy w/w osób i instytucji zawody nie mogły by się odbyć.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za sportową postawę oraz za uczczenie udziałem w zawodach 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.