58 edycja Zawodów Sportowo – Obronnych „O SREBRNE MUSZKIETY” – ETAP WOJEWÓDZKI

31 maja 2019r reprezentacja młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku oraz Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku, wzięła udział w 58 edycji Zawodów Sportowo – Obronnych „O SREBRNE MUSZKIETY” – ETAP WOJEWÓDZKI. Zawody odbyły się na strzelnicy LOK w Brzozowie.


W zawodach brało udział 24 zawodników z województwa podkarpackiego, podzielonych na 8 trzyosobowych zespołów (4 zespoły żeńskie i 4 męskie).

Zawodnicy strzelali z karabinków sportowych, na odległość 50 m, z leżenia. Każdy zawodnik musiał oddać 60 strzałów.
Drużyny żeńskie stanowiły najsilniejszą grupę, która uzyskała najwyższe wyniki. Najlepiej wypadły dziewczyny z ZS nr 2 w Sanoku w składzie Emilia Seman Katarzyna Płaziak, Weronika Sawczyszyn zajmując III miejsce. Najlepszą zawodniczką z Sanoka była Inga Kowalik (SP1 Sanok), która zdobyła 461pkt na 600 możliwych. Jednak z powodu bardzo silnej grupy żeńskiej dało to jej dopiero VII miejsce.
Wśród drużyn męskich II miejsce zajęli chłopcy z ZS nr 2 w Sanoku, w składzie Jakub Owsiany, Piotr Zabawki, Krzysztof Stączek, a III chłopcy z SP nr 1 w Sanoku, w składzie Mateusz Gawlewicz, Emil Nawój, Nikodem Kaliniecki. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem z Sanoka okazał się Jakub Owsiany (ZS2 Sanok), który zajął IV miejsce.

Ostatecznie do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się drużyny z LO Rymanów.

Gratulacje dla zawodników!

Skład sanockich drużyn:
Szkoła Podstawowa nr 1: Inga Kowalik, Natalia Tomkiewicz, Klaudia Hnat, Mateusz Gawlewicz, Emil Nawój, Nikodem Kaliniecki, Piotr Kurek, Jakub Trybała
Zespół Szkół nr 2: Emilia Seman Katarzyna Płaziak, Weronika Sawczyszyn, Jakub Owsiany, Piotr Zabawki, Krzysztof Stączek

Zawodników przygotowywał Paweł Stefański