56 Srebrne muszkiety 2017

W dniu 10 maja, na strzelnicy sportowej LOK w Brzozowie, odbył się wojewódzki etap, 56 Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety". Tym razem, zawodnicy KS "SAGITTARIUS" reprezentowali Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Pierwszy raz uczniowie z Gimnazjum nr 1 wzięli udział w tych zawodach w 2014r (53 edycja) i od tego czasu co roku w nich startują (jednak w różnych składach).

W etapie wojewódzkim udział wzięło 25 zawodników w tym 15 chłopców i 10 dziewcząt które przeszły zwycięsko wcześniejsze etapy. Byli to reprezentanci: Gimnazjum nr 1 w Sanoku, Liceum Ogólnokształcące z Rymanowa, Liceum Ogólnokształcące z Jedlicza. Te dwa licea mają długą historię sportów strzeleckich oraz wybitne osiągnięcia w tej dyscyplinie. W etapie wojewódzkim zawodnicy startowali w trzyosobowych zespołach, a klasyfikacja liczona była zespołowo i indywidualnie (osobno chłopcy i dziewczyny). Strzelano z karabinka sportowego na odległość 50m leżąc. Zawodnik miał na oddanie strzałów próbnych oraz 60 strzałów liczonych 75min. Do finału ogólnopolskiego mogła się zakwalifikować tylko jedna, najlepsza drużyna chłopców i dziewczyn.

Zawodnicy z Gimnazjum nr 1 zaliczyli bardzo udany start, znacząco poprawiając ubiegłoroczne wyniki zespołowe oraz indywidualne. Drużyna chłopców zajęła III miejsce. Najlepszy wynik wśród gimnazjalistów zdobył Łukasz Dżugan z klasy IIIa, w indywidualnej klasyfikacji ogólnej Marcin Michałkowski zajął VII miejsce. Drużyna dziewcząt zajęła również III miejsce. Najlepszy wynik wśród gimnazjalistek zdobyła Inga Kowalik.

statecznie do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała się drużyna chłopców i dziewcząt z LO w Rymanowie.

Zawodników przygotowywał do zawodów Paweł Stefański.