Trening w Brzozowie

Po zmianach kadrowych na strzelnicy w Brzozowie, "niepokorni" 😁 wracają do treningów! 19.09.2019r., pierwszy w tym roku, odbył się na strzelnicy w Brzozowie, trening Sagittariusa w Brzozowie. Dzięki chłopaki za bezpieczny i udany trening. Czytaj dalej »

Trening w Iskanii

6.07.2019 Członkowie naszego stowarzyszenia wybrali się na trening do Iskanii. Przy pięknej pogodzie postrzelaliśmy do rzutków, była też broń długa 100m, no i krótka, dynamicznie, do wielu celów :) Super zabawa i świetnie spędzone sobotnie przedpołudnie. Oby więcej takich. Czytaj dalej »

Udział w zawodach o Puchar Prezesa ZR ZŻWP Brzozów

25.05.2019r. reprezentacja naszego stowarzyszenia w składzie Paweł Stefański, Marek Trybała i Ireneusz Woskowicz, zajęła III miejsce w zawodach o Puchar Prezesa ZR ZŻWP Brzozów. Odkuliśmy się za 2014 rok gdzie znaleźliśmy się na ostatnim miejscu drużynowo :) Czytaj dalej »

Co to jest Glock? To są inne Glocki?

21 lutego nasze stowarzyszenie, wspólnie z Energy Fitness Club w Sanoku, zorganizowało bezpłatne szkolenie zapoznawcze z obsługi broni krótkiej i długiej pt. „Co to jest Glock? To są inne Glocki?” Czytaj dalej »

Trening w Arłamowie

9 lutego 2019, członkowie naszego stowarzyszenia wzięli udział w treningu na strzelnicy w Arłamowie. Zaraz po przyjeździe podzieliliśmy się na dwie grupy. Czytaj dalej »

Trening w Lutowiskach

17 listopada 2018r, przy cudownej pogodzie, w Lutowiskach, odbył się kolejny trening członków naszego stowarzyszenia. Tym razem oprócz broni długiej, krótkiej i gładkolufowej, była możliwość postrzelania z rewolweru i strzelby czarnoprochowej. Piękna broń, bardzo dobre wrażenia ze strzelania. Czytaj dalej »

Trening w Lutowiskach

20 października odbył się trening naszego stowarzyszenia na przepiękniej strzelnicy w Lutowiskach. Było dużo różnorodnej broni, testowanie nowych zakupów, strzelanie statyka, dynamiczne, prawie 4,5kg zebranych łusek (a ile zostało w trawie :) ). Czytaj dalej »

Treningi dla młodzieży

Od 26 września 2018r ruszyły ponownie treningi dla młodzieży w ramach naszego Klubu Sportowego SAGITTARIUS. Zajęcia odbywają się w każdą środę od 17.00 - 18.00, na strzelnicy pneumatycznej w ZS2 na ul. Stróżowskiej. Czytaj dalej »

II Podkarpacki Mityng Strzelecki Służb Mundurowych

6 października 2018r, trzech członków naszego stowarzyszenia wzięło udział w II Podkarpackim Mityngu Strzeleckim Służb Mundurowych, który odbył się w Łupkowie. Pogoda dopisała, atmosfera była super, oprócz udziału w zawodach była możliwość obejrzenia i postrzelania z różnych ciekawych rodzajów broni. Czytaj dalej »

Trening w Lutowiskach

W sobotę 15 września w Lutowiskach, odbył się trening członków naszego stowarzyszenia. Ćwiczyliśmy strzelanie ze strzelby gładkolufowej, karabinu oraz pistoletu. Lutowiska - obsługa i atmosfera na strzelnicy jak zawsze rewelacyjna. Niestety pogoda trochę nie dopisała i musieliśmy skrócić trening z bronią krótką. Część kolegów zaliczyła strzelanie na punkty do Ligii z karabinu 100m, strzelby gładkolufowej 25m i pistoletu 25m. Czytaj dalej »

wystawa podczas Pikniku Rodzinnego w Sanoczku

15 lipca 2018 nasze stowarzyszenie zorganizowało wystawę broni podczas Pikniku Rodzinnego w Sanoczku . Paweł Stefański, Bartosz Jachimowski i Bartłomiej Hydzik opowiadali i pokazywali broń sportową bocznego zapłonu, centralnego zapłonu, pneumatyczną oraz wyposażenie (noktowizory, lunety, itd). Młodzież z TG Sokół urządziła też strzelnicę laserową. Czytaj dalej »

trening w Lutowiskach

Ponieważ zarządzający strzelnicą w Brzozowie, dosłownie na dwie godziny przed naszym treningiem (pomimo wcześniejszych ustaleń) poinformował że odwołuje nasz trening, postanowiliśmy poszukać innego miejsca. W sobotę pojechaliśmy w trzech na strzelnicę do Lutowisk. I to był strzał w dziesiątkę :). Kulturalna obsługa, dobra infrastruktura, świetny trening. Na pewno tam wrócimy. Czytaj dalej »

trening na zakończenie sezonu

5 czerwca, na strzelnicy w Brzozowie, odbył się ostatni w tym roku szkolnym trening podsumowująco-sprawdzający naszej sekcji strzeleckiej. Wzięli w nim udział uczniowie z klas gimnazjalnych oraz szkoły podstawowej. Zawodnicy strzelali na 50m z karabinów sportowych. Czytaj dalej »

zawody LOK Galicja Sanok "Krokus 2018"

17 maja 2018 Koło LOK Galicja Sanok zorganizowało zawody w wieloboju strzeleckim. Zarejestrowało się 17 zawodników. Wielobój składał się z siedmiu konkurencji, użyto 5 rodzajów broni i zużyto ponad 1300 szt. amunicji. Czytaj dalej »

15 kwietnia - trening w Iskanii

15 kwietnia 2018 członkowie naszego stowarzyszenia pojechali na trening strzelecki w miejscowości Iskań. Oprócz broni krótkiej, najwięcej radości dało nam strzelanie ze strzelb gładkolufowych. Strzelaliśmy do rzutków i celów stałych. Czytaj dalej »

Podziękowania za wsparcie

Końcem grudnia 2017r. Pan Jaromir Wilusz, Prezes Zarządu firmy Pass Polska Sp. z o.o ( http://pass.com.pl/ ) przekazał darowiznę na rzecz naszego stowarzyszenia. Dzięki niej, końcem lutego 2018r. zakupiliśmy karabinek pneumatyczny CZ 200T wraz z diopterem, który będzie wykorzystywany podczas treningów młodzieży oraz do startów w zawodach. Dziękujemy Firmie Pass Polska oraz Panu Wiluszowi za wsparcie. Czytaj dalej »

Drugi trening w Arłamowie

W sobotę 17 lutego, na strzelnicy w Arłamowie odbył się, drugi już, trening strzelecki członków naszego stowarzyszenia. W treningu brało udział 18 osób (oprócz stałych członków uczestniczyli w nim zaproszeni goście). Czytaj dalej »

Ogłoszeni wyników zawodów cyklu Ligi KŻR LOK Jedlicze

Na początku lutego 2018r w Jedliczu, Paweł Stefański, prezes zarządu naszego stowarzyszenia, odebrał puchar za zajęcie II miejsca w klasyfikacji generalnej w serii zawodów strzeleckich z cyklu Ligi KŻR LOK Jedlicze. Paweł Stefański od trzech lat posiada licencję zawodnika Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Czytaj dalej »

Trening w Arłamowie

W sobotę 20 stycznia, na strzelnicy w Arłamowie odbył się trening strzelecki członków naszego stowarzyszenia. W treningu wzięło udział 10 osób. Czytaj dalej »

Słowo od Prezesa na Nowy Rok

Nowy Rok Bieży!
Nasz strzelecki Nowy Rok rozpoczął się od Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia, które odbyło się 18 stycznia. Podczas zebrania przyjęte zostało sprawozdanie finansowe za 2017r. oraz sprawozdanie z działalności stowarzyszenia za 2017r. Czytaj dalej »

Ostatnia runda Ligi SAGITTARIUS

W niedzielę 10 grudnia odbyła się ostatnia, IV runda naszych zawodów „Liga SAGITTARIUS”. Udział wzięło 7 zawodników. IV rundę wygrał Marek Trybała (168pkt), II miejsce zajął Paweł Stefański (160pkt), a III Sylweriusz Gaszczyk (154pkt). Czytaj dalej »

Zawody i trening

W najbliższą niedzielę (10.12) o godzinie 9.00, na strzelnicy LOK w Brzozowie, odbędą się ostatnie w tym roku zawody strzeleckie - IV runda ligi SAGITTARIUS. Czytaj dalej »

Relacja z treningu

16 czerwca, w miejscowości Iskań, odbyło się, szkolenie strzeleckie z broni krótkiej i długiej centralnego zapłonu. Szkolenie przeprowadzili instruktorzy z KS "Twierdza" Czytaj dalej »

Komunikat po II rundzie zawodów

W niedzielę 11 czerwca oraz wtorek 13 czerwca odbyła się II runda Ligii SAGITTARIUS.
Po tych zawodach, nastąpiła zmiana lidera klasyfikacji ogólnej. Obecnie na I miejscu jest Paweł Stefański, II zajmuje Marek Trybała, a III Sylweriusz Gaszczyk. Następna runda zawodów we wrześniu, a na razie do zobaczenia na treningach! Czytaj dalej »

Zawody na zakończenie szkolnego sezonu treningowego

8 czerwca, na strzelnicy LOK w Brzozowie, odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym, zajęcia strzeleckie z młodzieżą i zawody na podsumowanie. Strzelcem roku 2016/2017 został Łukasz Dżugan, II miejsce zajął Marcin Michałkowski. Bardzo dobry start zaliczyła Amelia Wojnakowska. Strzelając po raz pierwszy zdobyła III miejsce. Czytaj dalej »

56 Srebrne muszkiety 2017

W dniu 10 maja, na strzelnicy sportowej LOK w Brzozowie, odbył się wojewódzki etap, 56 Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety". Tym razem, zawodnicy KS "SAGITTARIUS" reprezentowali Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Pierwszy raz uczniowie z Gimnazjum nr 1 wzięli udział w tych zawodach w 2014r (53 edycja) i od tego czasu co roku w nich startują (jednak w różnych składach). Czytaj dalej »

zawody w Przemyślu

W dniu 7 maja, reprezentacja KS "SAGITTARIUS" uczestniczyła w Otwartych Wojewódzkich Mistrzostwach LOK w strzelectwie sportowym kulowym o Puchar Prezesa Podkarpackiej LOK. Czytaj dalej »

II runda zawodów klubu MUKS z Jedlicza

23 kwietnia 2017 roku, na strzelnicy w Łupkowie, odbyła się II runda zawodów klubu MUKS z Jedlicza. Nasze Stowarzyszenie reprezentowało trzech zawodników: Paweł Stefański, Marek Trybała i Mateusz Ostrowski. Czytaj dalej »

Trening młodzieży z KS "SAGITTARIUS"

7 kwietnia, na strzelnicy sportowej LOK w Brzozowie, odbył się trening młodzieży z KS "SAGITTARIUS" oraz eliminacje do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskich 56 Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety" 2017. W treningu i eliminacjach wzięło udział... Czytaj dalej »

Międzyklubowe Zawody w Wieloboju Strzeleckim "KROKUS 2017"

W niedzielę 26 marca, na strzelnicy sportowej w Brzozowie, odbyły się Międzyklubowe Zawody w Wieloboju Strzeleckim "KROKUS 2017". Organizatorami zawodów były LOK GALICJA SANOK oraz SAGITTARIUS SANOK. W zawodach wzięło udział 19 zawodników, którzy walczyli o laury w czterech konkurencjach Czytaj dalej »

Zawody

Zamieszczam terminarz zawodów LOK na 2017r oraz terminarz i regulamin zawodów KŻR LOK Podkarpacie na 2017r. Zachęcam do reprezentowania stowarzyszenia podczas tegorocznej edycji tych zawodów. Jest to wspaniała okazja do sprawdzenia się podczas rywalizacji z innymi oraz możliwość wymiany doświadczeń. Czytaj dalej »